Jak ušetřit na pojistce vozu? Přinášíme 5 tipů

Novinky a tiskové zprávy značky Volvo
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 61
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak ušetřit na pojistce vozu? Přinášíme 5 tipů

Příspěvek od admin »

Pokud se vám zdá, že ceny pojištění vašeho vozu jsou rok od roku vyšší, pravděpodobně se nepletete. Je to poměrně obecný trend, není se tedy čemu divit. Proto jsme se rozhodli, že vám v následujícím článku přineseme 5 tipů, díky kterým budete moci na vašem povinném ručení ušetřit. Proto přejděme rovnou k věci.


Porovnejte si nabídky na trhu
Jako první věc, kterou byste rozhodně měli udělat, než budete platit povinné ručení na další rok u vaší stávající pojišťovny, je porovnání aktuálních nabídek na trhu. Toho můžete docílit velmi snadno, a to pomocí srovnávačů pojištění. Velkou výhodou těchto srovnávačů je skutečnost, že vám nabízejí:

• Nezávazné porovnání nabídek

• Sjednání prostřednictvím internetu


Můžete si tak zcela bez jakýchkoliv závazků vedle sebe přehledně srovnat, co vám která pojišťovna nabízí. Pokud se rozhodnete pro některou z nabídek, můžete rovnou přistoupit také k online sjednání. Třeba se vám bude zamlouvat AXA povinné ručení, nebo nabídka kterékoliv jiné pojišťovny. Která nabídka bude právě pro vás vhodná, do značné míry závisí na vašich požadavcích. Někdo jde pouze po ceně, někdo se dívá třeba také na výši limitů, která je rovněž velmi důležitá. Každopádně díky srovnávačům jste schopni ušetřit a 40 % z ceny oproti stávajícímu pojištění.


Získejte slevu za online sjednání
Teď jsme hovořili o srovnávačích pojištění a rozhodně stojí za zmínku více se podívat na samotné sjednání pojistky online. Právě tady totiž můžete docílit také zajímavých slev. Některé pojišťovny totiž oceňují, že si pojistku sjednáte sami přes internet a nevytěžujete pobočku pojišťovny. V průměru lze za online sjednání získat slevu v rozsahu od 10 do 20 %. Je to také velmi pohodlné pro vás samotné, protože nemusíte nikam chodit. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným?


Využijte pojistníka s vyšším bonusem
Je tady jedna otázka, kterou řeší zejména začínající nebo mladí řidiči. Je to skutečnost, že nemají dostatečný bonus, a tak je jejich pojistka velmi drahá. Někdy uvažují nad tím, jak změnit pojišťovnu, ale neuvědomují si, že v zásadě si v tomto ohledu příliš pomoci nemusí. Sice u některých pojišťoven mohou docílit lepší ceny, třeba tam, kde mají akci pro začínající řidiče, ale obecně bude jich pojistka vždy vyšší než u řidiče s dobrým bonusem bezeškodného průběhu.
Existuje ale možnost, jak z toho ven. Jednoduše pojistíte své vozidlo někým, kdo takový bonus má. Vlastník a pojistník vozidla totiž nemusejí být stejné osoby. Hodně se toho využívá třeba v rodinách.


Využijte kombinace pojišťovacích produktů nebo změňte četnost placení
Máte více pojišťovacích produktů? Pojišťovny často ocení i tuto skutečnost. Lze získat zajímavé slevy, pokud již u konkrétní pojišťovny máte také jiné druhy pojištění. Často vzniká sleva, pokud kombinujete povinné ručení s havarijním pojištěním. A havarijní pojištění si určitě není na škodu také sjednat.
Svou roli může hrát také to, kdy za pojistku platíte. Hovoříme tedy o četnosti placení pojistného. Zpravidla je zde na výběr několik možností, ale nejtypičtěji můžete v případě povinného ručení využívat četnosti:

• Čtvrtletní

• Roční


A právě placení pojistného na celý rok dopředu bývá obvykle levnější variantou. Také v tomto případě tedy vzniká prostor, kde je možno případně na povinném ručení ušetřit a nemusí vás to stát ani žádné zásadní úsilí.


Ušetřete na doplňkových službách
Spousta pojišťoven nabízí v rámci pojištění asistenci. V některých případech za ni však je potřeba platit. Někdy se ale můžete přece poradit na silnici sami. Povinná výbava sice už dnes nezahrnuje třeba rezervu, ale pokud ji budete s sebou vozit, můžete třeba případný defekt vyřešit sami. Je to tedy jen na vás, zda zkusíte šetřit i touto cestou.
Přílohy
maxresdefault.jpg
(134.76 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět