Účty za elektřinu sníží solární panely

Novinky a tiskové zprávy značky Volvo
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 61
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Účty za elektřinu sníží solární panely

Příspěvek od admin »

Solární panely jsou nejlepší způsob, jak svůj domov napájet čistou obnovitelnou energií. S moderní fotovoltaickou technologií lze vyrábět elektřinu bez jakýchkoliv emisí a hluku a zároveň šetřit svou peněženku.

Životní náklady každý rok stoupají a velkou roli v nich hraje právě elektřina. V současné energetické krizi tak hledáme všechny způsoby, jak ušetřit.Jako první samozřejmě zavedeme úsporná opatření, zhasínáme v místnostech, kde se zrovna nezdržujeme, používáme úsporné žárovky, případně vyměníme spotřebiče za šetrnější a s nižší spotřebou.Přesto jsme ale stále plně závislí na elektřině od dodavatele, který také určuje ceny. Fotovoltaické panely nám mohou pomoci ušetřit náklady, protože vytváří elektřinu z energie slunečního záření. Tu pak můžeme využívat na napájení domácích spotřebičů, osvícení domu nebo ohřev vody a od dodavatele či distributora elektrické energie odebírat mnohem méně.

V našich geografických podmínkách se nejčastěji umisťují solární panely na střechu, kde je nejmenší zastínění. Ideální jeSměřovat je na jih jihovýchod nebo jihozápad, kde je přes den nejvíce slunečního svitu. Pokud vyrobíme více elektřiny, než vdaný okamžikzvládneme spotřebovat, je možné ji vrátit zpět do sítě, což ale není finančně úplně výhodné, nebo si ji uchovávat v solárních bateriích na pozdější využití. Ve dnech, kdy je sluneční záření minimální především v zimních měsících, tak můžeme využívat elektřinu uloženou v bateriích.

Solární energii je skvělý způsob, jak šetřit svou peněženku a zároveň také snižovat svou uhlíkovou stopu, protože se pracuje s obnovitelným zdrojem energie. Vstupní investice je vyšší, je však možné využít různé státní dotace a z dlouhodobého hlediska se vzhledem k ušetření nákladů za elektrickou energii investice vrátí.
solary_volvo.jpg

Odpovědět