Ramena a čepy - přední náprava

Odpovědět
krusnohorec
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. lis 2013 13:44:27

Ramena a čepy - přední náprava

Příspěvek od krusnohorec »

Po najetí 200 tis. km jsem na STK zjistil, že mám u XC90 vadný spodní čep ramene na přední nápravě. Protože jsem už dávno po záruce, zvažoval jsem, že si oba čepy koupím v autokelly a opravu nechám provést v neautorizovaném servisu. Na shopu Autokelly jsem zjistil, že čepy se prodávají za ceny s DPH 334Kč neznačkový, 750Kč DELPHI, 568Kč MOOG, 1188Kč FEBI, 570Kč MONROE a 1744Kč LEMFORDER. Řekl jsem si, že cenu okolo 568-1188 Kč za čep mohu akceptovat, a proto jsem zvolil rozhodnutí, že nakonec zajedu do autorizovaného servisu a nechám to udělat u nich. Výměnu čepů s geometrií mi servis provedl za cca 2 hodin. Do té chvíle bylo vše OK. Rána pak byla, když jsem platit provedenou opravu, která činila značně přes 6 tis. Kč s tím, že čepy stojí v autorizovaném servisu přes 2890 Kč/ks. Když jsem se vzpamatoval ze šoku nad cenou čepů, technik mi jen suše oznámil, že jsou to ceny, které účtují všichni autoriz. servisy VOLVO v ČR. Co z toho plyne? Všem majitelům autíček značky VOLVO, které jsou již po záruce, doporučuji vždy zvážit, zda se ještě vyplatí opravovat auto po záruce u autorizovaného servisu nebo si zakoupit vlastní náhradní díly a využít služeb místního kvalitního neautorizovaného mechanika.

Odpovědět